Kezdőoldal Bemutatkozás Tagszervezetek Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetsége (KHESZ)
Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetsége (KHESZ) PDF Nyomtatás E-mail

altSzékhely, postacím: H-5600 Békéscsaba, Bajza utca 11.
Alapítás éve:  1993.
Adószám:       19059181-1-04
Forma:            szövetség
Telefon:           66/328-945
Fax:                  66/323-512
Web:                khesz.hu
Képviselő:       Dr. Hunya Miklós elnök,

A Körösvidéki Horgász Egyesületek Szövetsége 1993. szeptember 23-án alakult a Magyar Országos Horgász Szövetség Békés Megyei Intéző Bizottságának utódjaként. Szövetségünk civil szervezet, tagságát 78 megyei székhelyű horgász tagegyesület, ezen belül 13.000 főt meghaladó horgásztábor alkotja.
Fő tevékenységink: tagegyesületek megyei, regionális és országos érdekképviselete, működési feltételeinek segítése, a Szövetséghez tartozó horgászvizeken kezelői feladatatok ellátása, a horgászathoz szükséges okmányok, kiadványok teljes körű forgalmazása, bizományos horgászjegy értékesítési rendszer működtetése a megye horgászboltjaiban, horgászvizsgáztatás, rendezvények, gyermek, ifjúsági és felnőtt programok, horgászversenyek szervezése és megrendezése.

A KHESZ kezelésében lévő horgászvizek – összesen 599 hektár:
-    Hármas-Körös  - 40-55 fkm - az Aranyosi holtág betorkolásától a Daru kanyarig,
-    Hármas-Körös – 91,3-79,2 fkm - a Kettős-és Sebes-Körös összefolyásától a Gyomai közúti hídig,
-    Kettős-Körös -  37,3-26,3 fkm - az összefolyástól a békési duzzasztóig,
-    Fekete-Körös – teljes magyarországi szakasza
-    Fehér-Körös  - teljes magyarországi szakasza
-    Sebes-Körös – 22-13,6 fkm - a fok-közi hídtól a körösladányi duzzasztóig
-    Sirató holtág Békésszentandrás
-    Sirató holtág Gyomaendrőd
-    Félhalmi holtág
-    Danzug holtág
-    Fás tó – Békéscsaba,
-    Orosházi Béke Homokbánya horgásztó,
-    Gyopárosi tavak
-    Élővíz csatorna
-    Gerlai holtág
-    Vargahossza főcsatorna.

Látogasson el vizeinkre, ismerje meg a Körösök-vidékének horgászati lehetőségeit.

Bankszámla szám:
-    OTP: 11733003-20030188